INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Edhe Damian Gjiknuri e pranon se përgjimi është i vërtetë, por s'e quan të paligjshme bisedën

Edhe Damian Gjiknuri e pranon se përgjimi është i vërtetë, por s'e quan të paligjshme bisedën

Publikuar më: 22:53 17-06-2019

Ish-ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri ka pohuar se ishte pjesë e përgjimeve të gazetës gjermane ‘Bild’.

Ai shfaqej në një prej përgjimeve duke komunikuar me Arben Keshin. Përmes një statusi në ‘Facebook’, Gjiknuri thotë se në atë periudhë ka mbajtur funksionin e drejtuesit politik të PS në Qarkun Dibër dhe në bisedat telefonike nuk ka asnjë veprim antiligjor.

Sipas Gjiknurit, ky spekulim bëhet qëllimisht për të njollosur fitoren e merituar të kandidatit të Partisë Socialiste.

Statusi i plotë i Gjiknurit:

Referuar publikimeve të fundit në media rreth procesit zgjedhor në Bashkinë e Peshkopisë në vitin 2016, me synim transparencën dhe hedhjen poshtë të spekulimeve të qëllimshme sqaroj se për periudhën për të cilën bëhet fjalë kam mbajtur funksionin e drejtuesit politik të PS në Qarkun Dibër. Në bisedat e mia telefonike të publikuara audio në gjuhën shqipe, nuk ka asnjë veprim që bie ndesh me ligjin apo shkon përtej komunikimit normal organizativ mes shtabit elektoral në një fushatë. Çdo pretendim tjetër është deduksion politik i qëllimshëm, madje edhe transkriptim dhe koment i pavërtetë në raport me atë çka thuhet me zë prej meje apo asaj çka përfaqësojnë bashkëbiseduesit. Natyrisht, ky spekulim bëhet qëllimshëm për të njollosur fitoren e merituar të kandidatit të Partisë Socialiste dhe punën organizative të të gjithë kordinatorëve elektoral ashtu dhe timen si drejtues politik. Duke qenë se çështja është në hetim nga prokuroria nuk është normale që unë të flas me detaje për këtë proces. Mbështes dhe inkurajoj prokurorinë të hetojë çdo element, pretendim apo qoftë dhe indicie për veprimtarinë e kujtdo përfaqësuesi të Partisë Socialiste të angazhuar në këtë proces zgjedhor. Gjithashtu, publiku duhet të dijë se si ka mundësi që Prokuroria e Krimeve të Rënda në atë kohë, ka përfshirë në përgjim të gjithë shtabin elektoral të PS me vetëm një kallëzim nga subjekti kundërshtar Partia Demokratike, madje e ka regjistruar hetimin për korrupsion dhe jo për shitblerje votash!?

Article Logic
Execution time: 0.0033769607543945