INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E shijuat diellin sot? Zbuloni si do jetë moti nesër, ka surpriza!

E shijuat diellin sot? Zbuloni si do jetë moti nesër, ka surpriza!

Publikuar më: 19:50 16-05-2018

Moti për ditën e nesërme pritet të jetë pjesërisht me vranësira në zonat Veriore të vendit, ndërsa në Jug situata do jetë më e qetë gjatë paradites.

Në orët e pasdites është parashikuar që në Juglindje të vendit të ketë shira të rrëmbyeshëm. Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë gjatë gjithë ditës pjesën më të madhe të vendit, por në Jug do të ketë vranësira të shpeshta, kryesisht gjatë pasdites duke rrezikuar zonat të izoluara të Juglindjes nga shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante gjatë mëngjesit, por mesdita sjell rritje të lehtë të vlerave termike në gjithë territorin. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, ndërsa në det dallgëzimi ngjitet në 2 ballë.

Article Logic
Execution time: 0.0035009384155273