INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E rëndë, zbulohen në një kamion frigoriferik 15 fëmijë

E rëndë, zbulohen në një kamion frigoriferik 15 fëmijë

Publikuar më: 10:35 07-11-2018

Në një kamioni frigoriferik, që po hynte në Mbretërinë e Bashkuar janë gjetur 21 persona, duke përfshirë fëmijë deri në moshën 12 vjeçare.

Grupi njerëzve ishin fshehur në një ngarkese uji të gazuar në portin e Newhaven të Sussex. Shoferi rumun i kamionit është akuzuar për ndihmën që ka dhënë për hyrjen e paligjshme të emigrantëve në Britani.
Brenda kamionit ishin 15 fëmijë dhe 6 persona të rritur, të cilët thanë se vinin nga Vietnami. Mësohet se jeta e fëmijëve nuk është në rrezik.

Article Logic
Execution time: 0.0037968158721924