INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E pyesin ‘A ma mirë këtu a atje’! Këngëtarja kosovare emocionon të gjithë me fjalët e saj për vendlindjen [FOTO]

E pyesin ‘A ma mirë këtu a atje’! Këngëtarja kosovare emocionon të gjithë me fjalët e saj për vendlindjen [FOTO]

Publikuar më: 12:09 26-07-2019

Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Gjira Kajtazi, e cila ka një stil të veçantë jo vetëm nga muzika por edhe nga stili i veshjes së saj.

Këngëtarja e veçantë prej shumë vite jeton jashtë vendlindjes, dhe së fundmi ka bërë një shkrim interesant me të cilin i përgjigjet pyetjes së shpeshtë që i bëhet mërgimtarëve tanë.

Gjira ka shpjeguar se si është ndjerë sa herë i është bërë kjo pyetje dhe ka treguar kur është më mirë atje dhe pse është më mirë këtu.

Kësaj përgjigjeje të gjatë Gjira i ka bashkuar një foto të oborrit të shtëpisë së prindërve të saj në Kosovë, ku këngëtarja thotë se i pushon shpirti më së miri se çdo kund tjetër në botë.

 

View this post on Instagram

A ma mirë ktu a atje? Kurr skom dit cka me thanë kur ma kan shtru ket pytje ... mbas 26 vjet gurbet ... me thanë cka esht ma mire atje, njerzit ktu po preken ... mendojn qe po dojm me shit mend ... ose mendojn qe po na doket vetja diqka ma mire ... me than cka na pelqen ne kosov na pytni pse more po vini ktu, ktu sesht mire ... ktu sesht ven per pushim ... realiteti esht qe kom shetit ku kom shetit ... dhe normal qe trafiku esht katastrof ... edhe po na jemi njerz te egert edhe po ju Po folni shume me te madhe & ma tranut fmin ?... Po sille ka te sillsh ... kur jom ne oborr me print e mi ... e gjygymi e çaji e farat .... nuk ka ndjenje ma te mire ... sepse kerkun nuk te pushon shpirti si ne vendlindjen tende ... nuk e di djali jem a ka me i pelqy Kosova a nuk ka me fol ndoshta shqip Po e di qe si gjdo mergimtar tjeter kom me provu me ja tregu anen e bukur te vendit tim ... keq e mire ki gjithkun .... as ma mire atje e as ma keq ktu - Po thjesht e pa zavendsushme & e pa krahasushme ❤️ tfala nga shaci i gjermanise ....

A post shared by Gjira (@gjirakajtazi) on

Article Logic
Execution time: 0.0038621425628662