INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E akuzuan se nuk ndihmoi të dëmtuarit nga tërmeti, reagon publikisht ENCA: Nuk jam kategoria e personazheve që…[FOTO]

E akuzuan se nuk ndihmoi të dëmtuarit nga tërmeti, reagon publikisht ENCA: Nuk jam kategoria e personazheve që…[FOTO]

Publikuar më: 12:31 05-12-2019

Shumë personazhe të njohur të ekranit shqiptar u solidarizuan me situatën e jashtëzakonshme që përfshiu Shqipërinë, pas tërmetit që shkatërroi vendin më 26 nëntor.

Disa prej tyre bënë postime të shumta në rrjetet sociale, duke u bërë thirrje të gjithëve që të ndihmojnë të gjithë personat e prekur nga ky tërmet. Pati nga ata që tregun gjithashtu edhe ndihmën e tyre, duke e bërë publike.

Por ka patur edhe nga ata që në qetësi dhe heshtje kanë ndihmuar dhe u kanë qëndruar pranë familjeve që nuk kanë një strehë për të qëndruar. Një ndër to është edhe këngëtarja, Enca Haxhia, e cila është munduar të japë kontributin e saj.

Por duke mos e ditur një gjë të tillë, disa ndjekës dhe media shkruajnë se ajo nuk ka bërë asnjë postim në rrjetet sociale për tërmetin. E prekur nga kjo gjë, Enca ka vendosur që të tregojë të vërtetën. Ajo ka publikuar arkivën e fotove të saj gjatë ditëve më të vështira të vendit dhe në një tjetër status shkruan:

“Nuk jam kategoria e personazheve që të shfrytëzoj situata të tilla për vëmendje. Dhe as kategoria e atyre që postojnë gjithçka që bëjnë e ndihmat që ofrojnë. Dhe mbi të gjitha nuk i detyrohem askujt shpjegim për asgjë që bëj, por kjo temë më ka prekur aq shumë sa nuk mund të heshtja”.

TEGA.png

 

ENCA.png

DGGG.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.004425048828125
    array(1) { ["section"]=> string(120) "e-akuzuan-se-nuk-ndihmoi-te-demtuarit-nga-termeti-reagon-publikisht-enca-nuk-jam-kategoria-e-personazheve-qe-foto-103360" }