INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dy minuta punë në ditë dhe pagë prej 2100 euro, deri kur aplikon e ç’duhet të bësh…

Dy minuta punë në ditë dhe pagë prej 2100 euro, deri kur aplikon e ç’duhet të bësh…

Publikuar më: 16:15 17-03-2019

Mos u befasoni nuk është ëndërr, ajo ekziston në Suedi. Por ka një problem është vetëm për një person dhe duhet të jeni me shumë fat në aplikim.

Punonjësi do të jetë përgjegjës për hapjen dhe mbylljen e trenit dhe stacionit të metrosë, Korsvägen, aktualisht në ndërtim e sipër në qytetin e Gothenburgut, Suedi. Në praktikë personi që fiton punën, thjesht do të duhet të hapë stacionin dhe ndez dritat në mëngjes, pastaj ta mbyllë atë dhe të fikë ndriçimi natën vonë.

Kandidatëve nuk u kërkohet të kenë ndonjë kërkesë të veçantë, as nuk ka ndonjë kufizim në lidhje me moshën ose shtetësinë. Projekti, i quajtur “Punësimi i Përjetshëm”, financohet nga Ministria suedeze e Transportit dhe është pjesë e një organizate më të madhe.

I vetmi gabim? Aplikacionet mund të dorëzohen vetëm në vitin 2025, kur stacioni do të kompletohet me shkëmbimin midis trenave

Article Logic
Execution time: 0.0036280155181885