INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ditë zie për artin! Ndahet nga jeta një ndër këngëtarët më të njohur në KOSOVË! [FOTO]

Ditë zie për artin! Ndahet nga jeta një ndër këngëtarët më të njohur në KOSOVË! [FOTO]

Publikuar më: 16:32 13-12-2019

Është ndarë nga jeta mbrëmë në orët e vona një nga këngëtarët më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë bërë të ditur në Facebook miqtë e tij. Përveçse këngëtar, Blakçori ishte edhe tekstshkrues dhe e bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante. Irfan Blakçori u nda nga jeta në moshën 62-vjeçare. Nuk bëhet i ditur shkaku i ndarjes nga jeta të artistit, por ai la pas një djalë dhe tri vajza. Blakçori ka qenë punëtor i RTP-së së dikurshme. Pas mbylljes së këtij institucioni, u shpërngul në Bruksel të Belgjikës.

Ishte autor i mbi 200 këngëve, ndër të cilat më njohurat mbesin “Zogu i plagosur”, “Antigona”, “Sot është ditëlindja jote”, “Unë të dua”.

Burimi: Telegrafi

IRFAN.jpg

Article Logic
Execution time: 0.003187894821167