INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Diçka e madhe i ka bërë bashkë ish - presidentët e SHBA

Diçka e madhe i ka bërë bashkë ish - presidentët e SHBA

Publikuar më: 14:36 22-10-2017

Pesë ish-presidentët e SHBA janë bërë bashkë në Teksas për një kauz të madhe humanitare për viktimat dhe familjarët e prekur nga uraganet e shumta.
Kjo foto tregon qartë e njëherë e fisnikërinë e atyrë që kanë ditur të bëjnë shtet. Eventi quhej “Apeli i një Amerike” dhe bëhet thirrje për donacione në ndihmë të viktimave të uraganit, por edhe një mesazh politik për bashkimin e amerikanëve në një kohë që njerëzit duken më të ndarë se kurrë prej bindeve të tyre politike dhe identiteteve të ndryshme. Këtë event nuk e la pa komentuar as Trump që u shpreh se ai dhe Zonja e Parë, Melania e mbështesin plotësisht kauzën dhe ka shprehur mirënjohjen për themeluesit e saj. Presidenti Trump ka thënë në mesazhin e tij se janë pikërisht këto kauza që kujtojnë se amerikanët janë “Një komb, nën Zotin, i bashkuar nga vlera të njëjta dhe përkushtimi për njëri-tjetrin.”

Article Logic
Execution time: 0.0034568309783936