INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Deputeti i PD nxjer 'skandalin': Mish i pjekur dhe raki, ja çfarë ndodh në shkolla... [FOTO]

Deputeti i PD nxjer 'skandalin': Mish i pjekur dhe raki, ja çfarë ndodh në shkolla... [FOTO]

Publikuar më: 18:41 04-11-2018

Deputeti i PD, Luçiano Boçi ka denoncuar sot Ministrinë e Arsimit për gjendjen e shkollave në Shqipëri. Ai ka publikuar disa foto në Facebook nga shkolla 9-vjeçare Zhepë në Skrapar, teksa shfaqen nxënësit duke ngrënë mish e bërë dolli brenda ambienteve të shkollës. Sipas Boçit këto pamje tregojnë se institucionet arsimore janë degraduar jo vetëm fizikisht, por dhe moralisht në pjesën dërmuese të tyre.

“Jemi në epokën e klasave digjitale pra, të Ramës e Linditës, ku vlon mishi e rakia, tym e flakë të bëhet dija”, thotë ndër të tjera Boci.

lucionoooobocii.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076160430908203
    array(1) { ["section"]=> string(89) "deputeti-i-pd-nxjer-skandalin-mish-i-pjekur-dhe-raki-ja-cfare-ndodh-ne-shkolla-foto-77613" }