INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Denoncimi: Në Policinë e Vlorës efektivët me Jehovain, luten në grup për paqe dhe siguri…

Denoncimi: Në Policinë e Vlorës efektivët me Jehovain, luten në grup për paqe dhe siguri…

Publikuar më: 19:04 11-01-2019

Një superskandal është shënuar pak javë më parë në Policinë e Vlorës. Një grup ndjekësish të Besimtarëve të Jehovait kanë komunikuar mes tyre duke bërë lutje për performcën e punës së Policisë së Shtetit.

Në bisedat e bëra në muajin dhjetor, duket porositë që puna e policisë të bazohet sipas urdhërave të Perëndisë, ndryshe nga ligji për Policinë e Shtetit mbi të cilën bazohet puna e saj. Aty bëhet lutje që policët të punojnë me urtësi dhe të kenë frikë nga Perëndia me qëllim që ata të marrin vendimet e duhura për të patur një polici me integritet.

Aty bëhet lutje që edhe drejtuesit e policisë të jenë njerëzit e duhur dhe madje shprehen edhe kundër medias, që sipas tyre kanë hedhur baltë ndaj punës së policisë.

E plotë në: http://www.newsbomb.al/superskandal-ne-policine-e-vlores-efektivet-me-jehovain-luten-ne-grup-per-paqe-dhe-siguri-foto-148399

Article Logic
Execution time: 0.0084850788116455