INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Defekt në targetin e linjës Bari-Durrës, pasagjerët kalojnë orë tmerri në det të hapur

Defekt në targetin e linjës Bari-Durrës, pasagjerët kalojnë orë tmerri në det të hapur

Publikuar më: 11:26 24-02-2019

Një nga tragetet e linjës Bari-Durrës ka pësuar defekt në det të hapur, ndërsa lundronte drejt Durrësit. Në target kanë qenë 280 pasagjerë që kanë përjetuar orë ankthi e frike. 

Rrymat e forta detare e kanë spostuar tragetin në drejtim të Brindizit gjatë kohës kur lundrimi u ndërpre.
Avaria, siç raportohet, ka ndodhur për shkak të një problemi me paketën e Kontrollit brenda në tragetin e linjës Durrës-Bari.
Defekti ndodhi rreth orës 03:00 dhe rreth orës 06:00 të mëngjesit trageti është nisur pas vënies në funksion e riparimit të defektit. Pritet që trageti të ankorohët në orën 16:00 në portin e Durrësit.

 

Article Logic
Execution time: 0.0037610530853271