INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dalin rezultatet e testit të anglishtes, MAS: Ja sa maturantë ngelën

Dalin rezultatet e testit të anglishtes, MAS: Ja sa maturantë ngelën

Publikuar më: 10:40 21-06-2019

Ditën e sotme kanë dalë rezultatet e testit të gjuhës së huaj ku pak ditë më parë u testuan të gjithë maturantët në vend.

Në provim morën pjesë 36,134 maturantë, nga ku 3.29 % rezulton se kanë ngelur dhe 96.71% kalues.

Maturantëve u kanë mbetur edhe një provim, ai i lëndës me zgjedhje, i cili do të zhvillohet ditën e hënë me 24 qershor duke mbyllur kështu edhe ciklin e Maturës Shtetërore 2019.

Në linkun e mëposhtëm në bazë të ID të secilit maturant secili prej tyre mund të shoh rezultatin.

Linku i rezultateve

http://www.qsha.gov.al/infos/matura_2019/rezultate/rezultate_d3_msh2019.pdf

 

Article Logic
Execution time: 0.0035831928253174