INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Cila ju pëlqen? 10 këngët SHQIPTARE që i mësuam përmendësh dhe nuk mërzitemi po t’i dëgjojmë akoma! [VIDEO]

Cila ju pëlqen? 10 këngët SHQIPTARE që i mësuam përmendësh dhe nuk mërzitemi po t’i dëgjojmë akoma! [VIDEO]

Publikuar më: 14:00 29-03-2020

Nuk themi dot që janë si vera, sa më të vjetra aq më të mira bëhen, por mund të themi me plot gojën që i rezistuan kohës dhe kur i dëgjojmë tani i dimë përmendësh.

Pa muzikë të gjithëve na duket dita bosh dhe sigurisht në këto ditë të vështira izolimi, këngët kanë qenë shoqëruese të mira tonat dhe kemi dëgjuar shumë. Pikërisht në këtë ditë karantinimi u bëmë pak nostalgjikë për të dëgjuar këngë të vjetra (jo se nuk i kemi dëgjuar ditët e tjera, por tani po na shijojnë më shumë).

Ne të inlife.al kemi menduar të sjellim 10 nga këngët shqiptare që shumë prej nesh ua dimë tekstet përmendësh, por të themi të drejtën duhet ta pranojmë që janë edhe shumë të tjera.

1-V.I.A.G.R.A Feat MC Mimo - NA JEM

2-G-Bani ft Crazy Girl - Sa Te Dua

3-WEST SIDE FAMILY - KENA LIND PER CEF

4-Free Mc – Karramboli

5-The Dreams - Mos Fustanin

 

6-Aurora - Lele kaçurele

7-Antre – Profesori

8-TINGULLI TRENT ft. Ciljeta – Dridhe

9-Noizy - Jena Mbreter

10-Anila Mimani - Ma ka then horoskopi /inlife.al

Article Logic
Execution time: 0.0037288665771484