INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Na ka fiksuar të gjithëve! “Forbes” zbulon cili është shpallur seriali më i mirë TURK! Ju pëlqen? [FOTO]

Na ka fiksuar të gjithëve! “Forbes” zbulon cili është shpallur seriali më i mirë TURK! Ju pëlqen? [FOTO]

Publikuar më: 15:08 29-03-2020

Serialet turke janë ndër më të ndjekurat në Shqipëri dhe aktorët e tyre janë kthyer tashmë në personazhe shumë të dashur për ne.

Yjet e serialeve turke, të cilët kanë ditur të vjedhin zemrat e teleshikuesve kudo në botë, por shndërrohen pak nga pak në perandorët e një industrie fitimprurëse që tashmë po depërton kufijtë e vendeve ballkanike, për t’u shtrirë në zemër të Evropës dhe në atë që njihet si ”atdheu” i telenovelave, Amerika Latine dhe Amerika e Jugut.

Njerëzit janë bërë të fiksuar pas tyre dhe nisur nga shikueshmëria e lartë, ka shpallur filmin më të mirë turk. Në listë ka vendosur disa seriale shumë të ndjekur dhe fitues është shpallur “Çukur” për të dytin vit rradhazi.

vart.jpg

 

Ky film është transmetuar në Shqipëri dhe sipas revistës seriali ka pasur një fitim marramendës prej 58.2 milionë lirash.

Vendin e dytë si seriali më i mirë e mban “Nusja nga Stambolli” me 51.4 milionë lira turke fitime.

Në vendin e tretë “Forbes” ka vendosur “Ertugrul” me 47.2 milionë lira turke fitime.

Pjesë e kësaj liste janë edhe disa seriale të tjerë që janë transmetuar në Shqipëri si:

Kryeqyteti Abdylhamid,

Zonja Fazilet dhe të bijat,

Vrasje të vogla,

Xhenet,

Dashuri bardh e zi,

Më fal,

Lot në Detin e Zi.

Article Logic
Execution time: 0.0034701824188232