INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bien kredit për sektorin e ndërtimit

Bien kredit për sektorin e ndërtimit

Publikuar më: 15:43 29-09-2017

Sektori i ndërtimit po përjeton situatën e tij më të mirë, por pavarësisht kësaj Banka e Shqipërisë raporton se kreditë për këtë sektor nuk kanë pësuar rritje në këtë 6 mujor të parë të 2017 në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë.
Sipas specialistëve ky fenomen vjen si pasojë e ristrukturimit dhe forcimit te lekut.

Article Logic
Execution time: 0.003633975982666