INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
BE hap thesin për Shqipërinë, 94 milionë euro për programin e integrimit

BE hap thesin për Shqipërinë, 94 milionë euro për programin e integrimit

Publikuar më: 17:58 06-12-2018

Institucionet e Bashkimit Europian nuk japin vetëm mbështetje nëpërmjet kërkesave që parashtrojnë për institucionet e vendit për rritjen e mirëqenies së qytetarëve dhe zhvillimin e vendit. 

Komisioni Evropian ka miratuar Programin Vjetor të Masave 2018 për Shqipërinë, duke dhënë 94 milionë euro për ta mbështetur Shqipërinë në procesin e integrimit evropian.

Nëpërmjet këtyre fondeve kërkohet forcimi i shtetit ligjor dhe luftën kundër korrupsionit. Po ashtu ky fond shkon dhe për rritjen e efikasitetit në luftën kundër krimit.

Programi do t'i plotësojë këto masa me investime në zhvillimin social-ekonomik të zonave të prekura dhe mbrojtjen e mjedisit.

Article Logic
Execution time: 0.0082089900970459