INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Arrestimi i “peshkut të madh” Arbër Çekaj, ambasada e SHBA-ve reagon me këtë foto domethënëse [FOTO]

Arrestimi i “peshkut të madh” Arbër Çekaj, ambasada e SHBA-ve reagon me këtë foto domethënëse [FOTO]

Publikuar më: 20:08 04-05-2018

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas arrestimit të Arbër Çekajt. Me anë të një fotografie, Ambasada e SHBA përshëndet vendimin dhe ka postuar edhe një karikaturë ironike gjysmë peshk dhe gjysmë banane, i ngecur në grep, për të simbolizuar “peshqit e mëdhenj” dhe fshehjen e kokainës në kontejnerin e bananeve që i importonte nga Kolumbia në Shqipëri.

Në postimin e ambasadës thuhet: “Bravo Germany. Bravo Albania”. Çekaj u arrestua pasi në kamionët e kompanisë që ai drejtonte u kap rreth 613 kilogramë ton kokainë.

vese.png

Article Logic
Execution time: 0.0034329891204834