INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dëshira e shqiptarëve për Amerikën e madhe, por kujdes nese ikini për turizëm[FOTO]

Dëshira e shqiptarëve për Amerikën e madhe, por kujdes nese ikini për turizëm[FOTO]

Publikuar më: 10:15 23-03-2018

Shqiptarët e duan shumë Amerikën dhe shumë kanë aplikuar për llotari dhe të tjerë për viza. Por Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një këshillë për qytetarët shqiptarë që marrin viza amerikane, duke qartësuar se ato janë vetëm turistike dhe si të tilla duhet të përdoren për sa kohë qëndron në SHBA në të kundërt penalizoheni.

Ja njoftimi i plotë:
"Sigurohuni që të ndiqni kërkesat e vizës tuaj gjatë kohës që jeni në SHBA në mënyrë që të mos rrezikoni mundësinë tuaj për të udhëtuar në të ardhmen. E dini që nuk mund të punoni në SHBA me vizë turistike, apo jo?!"
ambaa.jpg

 

Dëshira e shqiptarëve për Amerikën e madhe, por kujdes nese ikini për turizëm

Shqiptarët e duan shumë Amerikën dhe shumë kanë aplikuar për llotari dhe të tjerë për viza. Por Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një këshillën për qytetarët shqiptare që marrin viza amerikane, duke qartësua se ato janë vetëm turistike dhe si të tilla duhet të përdoren për sa kohë qëndron në SHBA në të kundërt penalizoheni.

Ja njoftimi i plotë:

"Sigurohuni që të ndiqni kërkesat e vizës tuaj gjatë kohës që jeni në SHBA në mënyrë që të mos rrezikoni mundësinë tuaj për të udhëtuar në të ardhmen. E dini që nuk mund të punoni në SHBA me vizë turistike, apo jo?!"

Article Logic
Execution time: 0.0039689540863037