INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Aktori i filmit tonë të preferuar në fëmijëri rrëfen vështirësitë në emigrim: ‘’Kur isha në SHBA laja pjatë...’’

Aktori i filmit tonë të preferuar në fëmijëri rrëfen vështirësitë në emigrim: ‘’Kur isha në SHBA laja pjatë...’’

Publikuar më: 21:07 07-04-2019

Herion Mustafaraj të gjithëve na kujtohet si aktori në filmin tonë të preferuar “Beni ecën vetë”, ku ai luante personazhin kryesor.

Që prej atij filmi dhe rënies së regjimit gjërat ndryshuan për Herionin, i cili u detyrua të shpërngulej drejt SHBA-së në vitin 92’.

I ftuar në ditën e stome në emisionin “E Diell”, Herioni foli për projektin e tij më të fundit në bashkëpunim me kantautorin Kujtim Prodanin.

Ndër të tjera aktori i njohur nuk mund të përmendte eksperiencat e kaluara në emigrim, e cial sipas tij nuk ishte aspak e lehtë.

Në momentin që arriti në “tokën e ëndrrave”, Herioni shpjegoi se puna e parë që klithe bërë ishte ajo si pjatalarës:

‘Puna e parë që kam bërë në Boston ishte larja e pjatave, madje fitova dhe një çmim si pjatalarësi më i mirë sepse isha i shpejtë’, rrëfeu Mustafaraj.

2-39.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0034680366516113