INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Aktivisti i nervozuar mesazh prindërve, ngrihuni se po ju rihen fëmijët[FOTO]

Aktivisti i nervozuar mesazh prindërve, ngrihuni se po ju rihen fëmijët[FOTO]

Publikuar më: 16:26 11-01-2019

Një prej aktivistëve të njohur Endri Shabani ka reaguar pas ngjarjeve që kanë ndodhu në Fakultetet e Ekonomisë dhe të Drejtësisë, ku policia ndërhyri me dhunë për të ndërprerë protestën e studentëve. 

Shabani i bën thirrje pedagogëve, dekanëve e rektorëve por mbi të gjitha prindërve, që tu dalin zot studentëve që po dhunohen.

end.jpg

Reagimi i plotë i aktivistit Endri Shabani:

Realisht si guxon në mes të Evropes, në 2019 të fusësh policët të rrahin studentët në klasat e tyre?!
Ke vite qe i rreh protestuesit, djem, vajza, burra, e gra, ne rajone policie apo sheshe. Por sot guxove t’i rrahesh brenda universitetit, ne klasat e tyre.
A ka mbetur me me nje vend i shenjte ku ti nuk mund te guxosh te futesh me police?
Kjo mund te ndodh Korene e Veriut, ne Bangladeshin e viteve 70, ne regjimin e Gadafit apo te Enver Hoxhes. Por nuk mund te lejojme te ndodhe ne mes te Evropes.
Une refuzoj te pranoj si normale qe policia te rrahe studentet neper klasat e tyre, vetem sepse protestojne kunder ligjit tend, te cilin vete ti po e shkel me te dyja kembet duke futur policine.
Dhe une pyes:
A kane rektore keto universitete?
A kane me dekane keto fakultete?
A kane me pedagoge keto auditore?
A ka me Avokat Populli ne kete vend?
A ka President ky shtet?
A ka me deputete qe perfaqesojne popullin?
Dhe e fundit: A ka me prinder ne kete shoqeri?
Ku jeni?! Cfare po beni nderkohe qe femijet rrihen, fyhen the poshterohen nga police qe paguhen me parate tuaja?!

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078449249267578
    array(1) { ["section"]=> string(81) "aktivisti-i-nervozuar-mesazh-prinderve-ngrihuni-se-po-ju-rihen-femijet-foto-84149" }