INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A do të ketë reshje shiu nesër? Zbuloni parashikimin e motit, ja sa do të jenë temperaturat! [FOTO]

A do të ketë reshje shiu nesër? Zbuloni parashikimin e motit, ja sa do të jenë temperaturat! [FOTO]

Publikuar më: 18:57 10-07-2018

Edhe për të mërkurën në vendin tonë do të vijojë dominimi i kthjellimeve në të gjithë territorin, deri pas mesditës kur vranësira lokale shfaqen në zonat Lindore. Pasditja mbetet nën ndikimin e motit të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit, por vranësirat bëhen të dukshme në zonat Lindore dhe ekstremin Verior, por mundësia për shira është thuajse zero.

Temperaturat e ajrit rriten me 1 – 2°C, më e ndjeshme gjatë orëve të mesditës, duke shënuar maksimalisht mbi 33°C. Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 1 ballë.

mt.jpeg

Article Logic
Execution time: 0.0034518241882324