INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
5 truket psikologjike që mund t’iu ndihmojnë t’i njihni njerëzit më mirë

5 truket psikologjike që mund t’iu ndihmojnë t’i njihni njerëzit më mirë

Publikuar më: 17:28 12-11-2019

Edhe pse jemi unikë në mënyrën tonë, ne ndajmë të njëjtën natyrë njerëzore. Kjo na lejon të krijojmë lidhje me njerëz të tjerë dhe më e rëndësishmja, të zbulojmë më shumë për mënyrën e tyre të të menduarit. Duke përfituar nga ato që ne dimë brenda vetes sonë, është e mundur të ndikojmë në vendimet dhe mendimet e të tjerëve. Më poshtë ju sjellim disa ‘truke’ psikologjike të cilat mund t’iu ndihmojnë të gjithëve sipas ‘Bright Side’:

Kthejeni mosmarrëveshjen në avantazh.

Heshtja mund të jetë tërheqëse.

Konfidenca i tërheq njerëzit.

Krijoni një reagim për të vëzhguar.

Krijoni besim për të ndërtuar besimin.

Article Logic
Execution time: 0.0087900161743164