INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
5 Shenja që tregojnë se ai ju pëlqen, por nuk dëshiron të lidhet me ju

5 Shenja që tregojnë se ai ju pëlqen, por nuk dëshiron të lidhet me ju

Publikuar më: 12:06 29-07-2016
Nëse disa raste, pëlqimin e ngatërroni me lidhjen.
Mund të ndodhë që dikush thjesht t’ju pëlqejë , por kjo nuk do të thotë se dëshiron të krijojë lidhje me ju. Ekspertët rendisin rastet kur ai thjesht ju pëlqen dhe nuk është gati për të krijuar diçka me ju:
 
1. E ka fundjavën e lirë
Një miku juaj ju ka sugjeruar të takoni dikë, për të kaluar pse jo një fundjavë ndryshe. Ju shikoni foton e tij dhe pranoni të dilni. Ky djalë ju duket, argëtues dhe tërheqës, por nuk keni ndonjë ndjenjë që të lidheni me të.
 
2. Dëshiron vetëm shoqërinë tuaj
Ai mund të ndodhet në një situatë jo të mirë në jetën e tij dhe  vetëm shoqërië tuaj. Mos u mërzisni, sepse gjërat nuk bëhen me imponim, koha tregon çdo gjë.
 
3. Sapo ka dalë nga një lidhje e gjatë
Frika e të gjithëve,  është të krijojnë diçka serioze, kur sapo kanë dalë nga një e tillë. Ky person, nuk dëshiron të krijojë lidhje ende, sepse eksperienca jo e mirë që ka kaluar, është e freskët në jetën e tij.
 
4. Jua thotë hapur se është aventurier
Ka meshkuj që i pranojnë hapur, se çfarë duan  nga dikush. Ata nuk i mbajnë njerëzit me shpresa të kota, prandaj mos  endërroni kot të krijoni një lidhje si mund ta doni ju, me këtë person.
 
5. Ju e pëlqeni më shumë
Për të krijuar një lidhje, duhet dhënë dhe marrë dashuri. Nëse vetëm do jepni, ky do ishte problem. Mos u nxitoni, të sakrifokoni vetëm për për këtë mashkull!
 
 
Article Logic
Execution time: 0.0026450157165527