INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
5 ''HILE'' për t’u bërë të famshëm në INSTAGRAM dhe për të fituar para!

5 ''HILE'' për t’u bërë të famshëm në INSTAGRAM dhe për të fituar para!

Publikuar më: 13:12 03-07-2019

Instagram është një nga aplikacionet më të njohura për sa i përket shpërndarjes nëpër rrjete sociale, me më shumë se 800 milionë përdorues mujorë.
Shumica e atyre që njohim e përdorin Instagramin thjesht si një formë për të parë se çfarë bëjnë të tjerët, për të komentuar dhe për të postuar fotot e tyre mirepo ekzistojnë disa mënyra për ta përdorur këtë aplikacion në potencialin e tij të plotë.

Por si te rrisni numrin tuaj të ndjekësve dhe të bëheni të dëshirueshëm nga një kompani? Ilaria Barbotti, konsulente dixhitale dhe themeluese e komunitetit të Instagramers Italia, zbulon 5 sekretet.

1. Jini aktiv
Numri i pasuesve rritet në përpjesëtim me atë që është e pranishme në rrjetin social. “Duhet të kaloni të paktën dy orë në ditë duke bashkëvepruar, midis pëlqimeve dhe komenteve mbi fotot e të tjerëve.Për të krijuar një komunitet, duhet kohë, por nëse doni ta ktheni Instagram në një punë do të duhet të investoni në të “.

2. Krijoni një profil të bukur
Fotot e bukura shpërblehen. Kjo mund të nënkuptojë kujdesjen për foton në një nivel teknik ose tematik. Ju mund të merrni një pamje të bukur duke i kushtuar vëmendje subjektit, dritave, redaktimit ose krijimit të një profili tematik.

3. Investoni në stilin tuaj derisa të keni një profil të njohur
Bëni brendimin personal me faqen tuaj. “Krijimi i një imazhi të vetëdijshëm ju lejon të keni më shumë ndjekës.

4. Përdorimi korrekt i hashtag-eve
Ata përdoren për të qenë më gjurmues. Fotografia është më e arritshme, merr më shumë pëlqime dhe profili është më i shikuar, por për secilën foto Instagram ju lejon të përdorni një maksimum prej 30: “Nëse filloni nga e para, vendosni shumë, kështu që fotografia bëhet më e dukshme sepse futet në rrjedha të ndryshme”.
group friends selfie stick.jpg.838x0_q67_crop-smart

5. Përdorimi i mirë i social media
Duhet të dish se si të përdorësh etiketimet dhe location që e bëjnë profilin të dukshëm për revistat që i ndajnë sërish fotot më të mira. “Nëse përdorni etiketat e duhura, fotot e tua mund të shpërndahen edhe në faqe të tjera. Për udhëtime për shembull, @beautifuldestinations ndan fotografitë më të mira të përdoruesve. Nëse ata vendosin të publikojnë foton tuaj, profili juaj do bëhet i dukshëm në 3-4 milion ndjekës dhe profili yt do të rritet. Profili juaj duhet të jetë i plotësuar. Njerëzit duhet të dinë se kush jeni dhe cfarë bëni.

Article Logic
Execution time: 0.0040240287780762