INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
25 pemët më të bukura të Krishtlindjeve në të gjithë botën [FOTO]

25 pemët më të bukura të Krishtlindjeve në të gjithë botën [FOTO]

Publikuar më: 18:01 19-12-2016

Familja ime kurrë nuk ka patur një pemë krishtlindjesh që rritej. Për të qenë më i sinqertë, gjithmonë kam menduar se jemi të trashë. Është thjeshtë  një pemë e madhe me drirta, shirita dhe topa qelqi.  Çfarë ka të magjishme këtu?

Kam patur një mendim të tillë, por kohët e fundit kam mësuar se ka disa lloje pemësh Krishtlindjesh nëpër gjithë botën. Disa prej tyre janë shumë të bukura dhe të tjerat tepër mbreslënëse.

1. Pema e xhamit në Venecia, Itali

161.png

2. Pema më e lartë e Krishtlindjeve në Europë në Lisbonë, Portugali

151.png

3. Një pemë metalike në Madrid, Spanjë

spain.jpg

4. Pema Kombëtare e Krishtlindjeve jashtë Shtëpisë së Bardhë

shtepia_e_bardhe.png

5. Një pemë e përbërë nga pemët në Gubbio, Italy

gubbio_italu.jpg

6. Pema lundruese në Rio de Janeiro, Brazil

janeiro_brazil.png

7. Pema në Portën e Brandenburgut në Berlin, Gjermani

germany.png

8. Kjo pemë e bukur e brendshme në  Paris, Francë

paris_frane.png

9. Pema me famë botërore në Rockfeller Plaza në New York, USA

plaza_new_york.jpg

10. Një pemë leggo (e formuar në formë puzzel-i) në Sindney, Australi

sidney_australia.jpg

11. Pema prej druri në Estoni

estonia.jpg

12. Pema e formuar nga njerëzit në Tegucigalpa, Honduras

honudras.jpg

13. Një pemë me kokëposhtë në Paris, Francë

paris.jpg

14. Një pemë e përbërë nga çadra, në Londër, Angli

london.jpg

15. Një burim i bukur dhe pemë në Londër, Angli

london_2.jpg

16. Kjo pemë në të cilën sigurisht banojnë kukudhët, në Vilnius, Lituani

 

vilnus_litianio.jpg

17. Një pemë drithëruese  në Syracuse, New York, SHBA

new_york_usa.jpg

18. Kjo pemë e bërë nga Lodrat e Disneyt  në Londër, Angli

london_england.jpg

19. Një pemë e purpurt në Varshavë, Poloni

varshav_poland.jpg

20. Kjo bukuri xhami në Taipei, Tajvan

tajvan.jpg

21. Katër pemë shumë mbresëlënëse nga Rio de Janeiro, Brazil

brazil.jpg

22. Një krijim xhami shumë origjinal në Torino, Itali

tuerin_itali.jpg

23.Kjo pemë private jashtë një vendbanim në Baltimore, Maryland, USA

usa_madlyn.jpg

24.Një pemë që reflekton flokë dëbore  gjigande në Varshavë, Poloni

varshav_poland.jpg

25. Të gjitha dritat në Seul, Korea e Jugut

 korea.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0038769245147705