INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
2 tipat e femrave që meshkujt dashurojnë me shpirt

2 tipat e femrave që meshkujt dashurojnë me shpirt

Publikuar më: 21:30 28-03-2018

Femrat në përgjithësi janë qenje të brishta, të ëmbla, të dashura ose krejt e kundërta “molla e sherrit”. Gjithsesi vlen të theksohet se pa femrat bota do ishte komplet ndryshe.

Siç thashë edhe më lart femrat në përgjithësi kanë një karakter shumë të vështirë dhe shpesh herë as vetë nuk e kuptojnë se çfarë duan saktësisht. Gjithashtu ia vlen të theksojmë se femrat përpiqen në forma nga më të ndryshmet për të kuptuar cilat tipare apo sjellje të personalitetit janë më tërheqëse për meshkujt, kjo gjë normalisht vlen edhe për gjininë tjetër, por që është më e theksuar tek femrat kjo dihet.

Ditët e sotme të biesh në sytë e një mashkulli është shumë e thjeshtë, mjafton një makeup i mirë një veshje interesante dhe “voila”, je në qendër të vëmendjes.

Por pyetja është kë duan meshkujt në mesin e femrave? Sipas fermat.net, 2 llojet e femrave që meshkujt tërhiqen më së shumti janë këto:

Nëna

Psikologët pohojnë se vajzat kërkojnë burra atërore dhe djemtë kërkojnë gratë si një nënë. Këto trende janë të rrënjosura thellë në nënndërgjegjeshëm tonë dhe kanë shumë të bëjnë me mënyrën se si e perceptojmë mjedisin shtëpiak.

Me fjalë të tjera, ne i mbështesim idealet tona të një shtëpie të përkryer në përvojat e fëmijërisë sonë, kur ndiheshim të sigurt, rehat dhe të lumtur.

Meshkujt duan femrën që kujdeset për ta, t’i japë dashuri pa kushte dhe të ndihen të sigurt dhe të ngrohtë.

Një pjesë tjetër lidhet me kërkimin për të gjetur partneren e përkryer, një grua që do të jetë në gjendje të kujdeset për mashkullin e saj, të gatuajë ose të pastrojë shtëpinë dhe, mbi të gjitha, për të rritur fëmijë të shëndetshëm.

Mike

Jo të gjithë meshkujt janë në kërkim të bukurisë dhe apelit të seksit. Ndonjëherë ata kanë nevojë për dikë që të flasë ose të shkojë me ta në një ndeshje futbolli.

Për të nuk je thjesht një kukull, por një partnere me mendime dhe ide. Të kesh gjëra të përbashkëta me partnerin tënd është çelësi për një marrëdhënie të fortë dhe të shëndetshme.

Nuk ka asgjë më të mërzitshme se të kalosh kohë me njëri-tjetrin.

Të jeni “miq” nuk do të thotë se pjesa intime e marrëdhënies tënde duhet të vuajë. Përgatituni që të bëheni një dashnore në dhomën e gjumit dhe përdorni këtë afërsi të re për të kaluar së bashku momente të paharrueshme.

Article Logic
Execution time: 0.0034959316253662