INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
'Vdisnit’ pas Teresës? Këto janë 10 shprehjet e saj të cilat me siguri i përdorni dhe ju [VIDEO]

'Vdisnit’ pas Teresës? Këto janë 10 shprehjet e saj të cilat me siguri i përdorni dhe ju [VIDEO]

Publikuar më: 20:47 21-01-2018

“Teresa” është një nga serialet meksikane që gjithë bota u dashurua me të. E thënë kjo pasi është ndër telenovelat më të ndjekura, prej të cilave ende kërkohet të shihet edhe pse pas 8 vitesh nga prodhimi. Gjithashtu të gjithë shqiptarët e kanë dashur dhe shumë vajza mbase janë frymezuar nga karakteri i aktores Angelique Boyer në rolin ‘Teresa’.

Shprehjet e saj ishin shumë afër publikut dhe vërtet e pëlqye shumë interpretimi nga aktorja. Boyer madje fitoi cmimin, “Aktorja me e mire e vitit 2010’ per kete rol. Ambicia e saj ishte e madhe, gjithashtu qëllimet e saja ishin të qarta. Këto shprehje me siguri s’kemi për t’i harruar kurrë, shkruan intv.al.

 “E urrej të jem e varfër!”

“Të jesh apo të mos jesh, unë jam”

“Vetëm ti mund të përgjërohesh, unë jo”

“Ndjenjat që bezdisin, duhet t’i vrasim”

“Nuk e di si e harxhova kohën time, me dikë të padobishëm si ti”

“S’duhet të eci për të bërë para”

“Për çfarë më duhet falja jote?”

“Gjithmonë do jesh një tip mediokër”

“Dua të jem e jotja, lakuriq”

“Tani po! Kam gjithçka që kam dashur”

Nuk ka dyshim se "Teresa" ka qenë një nga personazhet më të mirë të luajtur nga Angelique Boyer me Sebastian Rulli dhe Aaron Diaz.

Teresa_Chavez.jpg

Këto shprehje janë sjellë në kujtesë nga joq.al dhe me të vërtetë ky serial u mungon të gjithëve.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00307297706604
    array(1) { ["section"]=> string(97) "vdisnit-pas-tereses-keto-jane-10-shprehjet-e-saj-te-cilat-me-siguri-i-perdorni-dhe-ju-video-48155" }