INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
UEFA shpall vendimin, Skëndërbeu apo Kukësi në Champions ?

UEFA shpall vendimin, Skëndërbeu apo Kukësi në Champions ?

Publikuar më: 11:00 12-06-2018

Qeveria e futbollit evropian mesa duket nuk ka pritur vendimin e KAS-it të Lozanës për të zyrtarizuar se kush mes Skënderbeut dhe Kukësit do të shkonte në Champions.


UEFA ka zyrtarizuar parë se Kukësi do të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve, ndërsa Luftëtari, Partizani dhe Laçi do të jenë pjesë e Ligës së Europës.
Klubi korçar pret një përgjigje nga KAS, por gjithsesi UEFA njeh Kukësin si pjesëmarrës në Ligën e Kampioneve në turin e parë. Shorti do të hidhet më 20 qershor për të dyja kompeticionet.


Të gjitha skuadrat e Kategorisë Superiore që do të marrin pjesë në Europë, do të jenë në raundin e parë kualifikues.
Ky zyrtarizim i skuadrave që do të marrin pjesë në Europë, mban në fuqi dënimin e Skënderbeut, i cili është i përjashtuar nga kompeticionet Europiane.

chmpions.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032029151916504
    array(1) { ["section"]=> string(61) "uefa-shpall-vendimin-skenderbeu-apo-kukesi-ne-champions-61457" }