INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Të rinjtë i prishin promovimin në Torino, por ja cila ishte batuta e Ramës

Të rinjtë i prishin promovimin në Torino, por ja cila ishte batuta e Ramës

Publikuar më: 16:24 13-05-2018

Prezantimi i librit të kryeministrit Edi Rama, ‘Kurbani’ në Torino është pritur me protesta nga disa të rinj shqiptarë.

E përditshmja italiane ‘La Stampa’ shkruan se pesë të rinj kanë qënë të pranishëm në ‘Sallën Blu’ ku po paraqitej në panair edhe libri i kryeministrit ‘Kurban’.

Të pesë të rinjtë mbanin në dorë fletë A4 ku ishte një foto ku ministri ibrendshëm Italain Minniti shtrëgnonte dorën me ministrin e Brendshëm Xhafaj.

Madje në letër shkruhej se vëllai i ministrit është dënuar me 7 vite mër trafik droge.

Dhe sipas protestuesve shkruan La Stampa  vëllai ministrit është i lirë falë mbështetjes së kryeministrit.

Por kjo protestë zgjati shumë pak dhe madje kryeministri hodhi edhe një batutë.

’Nuk janë aktivistë por protestues që ndjekin kudo nga pak kryeministrin, duke shtruar pyetje të pabaza’ u shpreh Rama.

Ndërsa të rinjtë u larguan nga salla me ndërhyrjen e forcave të sigurisë.

itali.PNG

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012619495391846
    array(1) { ["section"]=> string(79) "te-rinjte-i-prishin-promovimin-ne-torino-por-ja-cila-ishte-batuta-e-rames-58224" }