INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Talenti shqiptar nën fanellën e klubit bavarez

Talenti shqiptar nën fanellën e klubit bavarez

Publikuar më: 14:44 10-05-2018

Meritan Shabani është talenti i ri shqiptar që ka firmosur një kontratë 2 vjeçare me skuadrën U-19 të klubit bavareze Bayernin Mynihut.

Lajmin ka shpërndarë vetë klubi gjerman nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ku ndër të tjera kanë theksuar dhe cilësitë që e veçuan mes të tjerëve 19 vjecarin shqiptar.

 “Meritani është një talent i madh dhe mjaft premtues, i cili ka kaluar në të gjitha ekipet e akademisë sonë. Jemi shumë të kënaqur që kemi mundur të nënshkruajmë një kontratë afatgjatë. Ai i ka treguar cilësitë e tij në stërvitje me ekipin e parë dhe në debutimin e tij më 28 prill ndaj Eintracht Frankfurt”, thuhet në njoftim.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00288987159729
    array(1) { ["section"]=> string(52) "talenti-shqiptar-nen-fanellen-e-klubit-bavarez-57930" }