INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Shifra të çmendura, do të vini duart në kokë! Këta janë “10 sportistët më të pasur” sipas FORBES, e drejtë? [FOTO]

Shifra të çmendura, do të vini duart në kokë! Këta janë “10 sportistët më të pasur” sipas FORBES, e drejtë? [FOTO]

Publikuar më: 19:48 05-06-2018

Kur sporti të jep më shumë para se bizneset! 

Ashtu si çdo vit, revista e njohur amerikane “Forbes” ka publikuar listën e sportistëve më të pasur në botë për vitin e fundit dhe ndoshta është ai që të gjithë prisnit, Floyd Mayëeather Jr me 243.450.000.000 €

Në renditjen e yjeve të sportit janë zgjedhur tre futbollistë, një boksier, dy basketbollistë të NBA, dy lojtarë të futbollit amerikan, një tenist dhe një luftëtar i kategorisë UFC.

“Forbes” është bazuar në pagat, bonuset dhe fitimet e siguruara nga trofetë individualë dhe kolektivë të atletëve më të njohur dhe më të suksesshëm botëror. Intersant është fatki që McGregor është ngjitur nga vendi i 24-ërt në të 4-ërtin, duke kaluar kështu Neymar dhe LeBron James.

Zbuloni renditjen e “Forbes”:

1-Floyd Mayweather - boks ($285m)

2-Lionel Messi - football ($111m)

3-Cristiano Ronaldo - football ($108m)

4-Conor McGregor - UFC ($99m)

5-Neymar - football ($90m)

6-LeBron James - basketball ($85,5m)

7-Roger Federer - tennis ($77.2m)

8-Stephen Curry - basketball ($76.9m)

9-Matt Ryan – Futboll Amerikan ($67.3m)

10-Matthew Stafford – Futboll Amerikan ($59.5m)

hubn.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030860900878906
    array(1) { ["section"]=> string(112) "shifra-te-cmendura-do-te-vini-duart-ne-koke-keta-jane-10-sportistet-me-te-pasur-sipas-forbes-e-drejte-foto-60788" }