INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
S’do ta besoni! Ndodh njëherë në 823 vjet, fenomeni i jashtëzakonshëm që do të sjellë DHJETORI [FOTO]

S’do ta besoni! Ndodh njëherë në 823 vjet, fenomeni i jashtëzakonshëm që do të sjellë DHJETORI [FOTO]

Publikuar më: 21:18 08-11-2018

Muaji Dhjetor i këtij viti pritet të jetë një muaj mjaft i veçantë. Fenomeni që e bën këtë muaj të veçantë është se ndodh vetëm një herë në 823 vjet.

Në do të përjetojmë për herë të parë në jetën tonë këtë fenomen, pasi në muajin dhjetor do të kemi 5 të shtuna, 5 të diela dhe 5 të hëna. Kjo ndodh vetëm një herë në 823 vjet. Kinezët e quajnë këtë “Toka e plotë e parave” me idenë se shumë njerëz mund të pasurohen gjatë kësaj kohe.

dhjt.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0091519355773926
    array(1) { ["section"]=> string(103) "s-do-ta-besoni-ndodh-njehere-ne-823-vjet-fenomeni-i-jashtezakonshem-qe-do-te-sjelle-dhjetori-foto-78095" }