INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Risitë teknologjike. APPLE publikon 239 emoji të rinj me mimika dhe ushqime [VIDEO]

Risitë teknologjike. APPLE publikon 239 emoji të rinj me mimika dhe ushqime [VIDEO]

Publikuar më: 18:30 06-10-2017

Je i apasionuar pas rrjeteve sociale dhe përdorues i programit IOS dhe what app?

Epo një lajm i mirë për të gjithë ju, kompania APPLE sapo ka bere publike futjen e 239 emoji të rinj.

Ky grup me emoji do të përfshije çdo gjë që mund të duhet, duke nisur nga mimikat e ndryshme, rrobat e reja, hitet sportive, flamuj të rinj madje dhe deri tek kafshë.

Për personat që pëlqejnë ushqimin do kenë në dispozicion tashmë emoji të byrekut me mollë, brokol e shume të tjera.

Por nuk mbyllet me kaq, dhe kompania e mesenxherit What app ka premtuar se duke nisur nga e hëna do sjelle plot 8,518 karaktere të reja.

Apple dhe Ëhat app kanë deklaruar se disa karaktere do te jenë tek të dyja kompanitë por me disa ndryshime të vogla si psh.

Karakteri fantazmë në apple ndryshe nga kompania Ëhpa do jetë me një sy të zi.

Me kaq informacione duke se këto ndryshime do shtojnë më shumë ngjyra në komunikimin tonë virtual.

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011260509490967
    array(1) { ["section"]=> string(86) "risite-teknologjike-apple-publikon-239-emoji-te-rinj-me-mimika-dhe-ushqime-video-38279" }