INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Rama në

Rama në "Komunikimin Javor": Ja objektivi parësor për 100 ditët e para të qeverisjes

Publikuar më: 18:29 08-10-2017

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ‘Komunikimin Javor’ në Facebook, ku shfaqet në takim me kabinetin qeveritar. Rama tha se asnjëherë më parë qeveria nuk ka pasur skuadra si këto që janë krijuar, ndërsa i bëri apel ministrave dhe zv. ministrave që vizioni i tyre të udhëheqë skuadrën.

“Nuk është bërë selkesion si këtë herë për ministrat. Asnjëherë më parë qeveria nuk ka pasur skuadra si këto që kemi krijuar. Ne shkuam përtej kufijve politikë dhe partiakë. Asnjëherë më parë anëtarët e kabinetit qeveritar nuk kanë pasur në tavolinë e tyre një rreth njerëzish siç do kenë për 4 vite. Jemi vetëm tek premisa e mirë që kërkon vullnet të madh nga ministrat dhe nga çdo zëvendës e tyre për të punuar në skuadër.
Tradita është kundër delegimit real të përgjegjësive tek ministrat. Prandaj bëni të mundur që vizoni juaj të udhëheqë skuadrën tuaj. Çdo hap duhet të na udhëheqë parimi. Objektivi ynë parësor, dhe që duhet të marrë mbështetjen e të gjithave mninistrive është, çelja e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE në 100 ditëshin e parë të qeverisjes tonë”- tha Rama.

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.27276802062988
    array(1) { ["section"]=> string(87) "rama-ne-komunikimin-javor-ja-objektivi-paresor-per-100-ditet-e-para-te-qeverisjes-38396" }