INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Princeshë Qajar, simboli i bukurisë, 13 meshkuj vranë vetën, vetëm se ajo i refuzoi [FOTO]

Princeshë Qajar, simboli i bukurisë, 13 meshkuj vranë vetën, vetëm se ajo i refuzoi [FOTO]

Publikuar më: 13:25 11-03-2018

Bukuria është një gjë që çdo grua do të donte ta kishte, dhe të qënurit në qendër të vëmendjes i ka bërë njerëzit të shkojnë drejt operacioneve plastike.

Nëse e pyet dike sot se si e koncepton një femër të bukur padyshim që përgjigja nuk do ishte një femër me mustaqe dhe me vetull të trasha, shkruan intv.al

Megjithatë kohët kanë ndryshuar dhe koncepti për të bukurën.

Intv ju sjell ditën e sotme historinë për të bukurën e Persisë (Irani), princeshë Qajar.

Bukuria e saj bëri që 13 burra të vrisnin vetën sepse ajo i refuzoi.

Pavarësisht se ditët e sotme ajo nuk përmbush parimet e bukurisë në atë kohë ishte e dëshiruar nga të gjithë meshkujt, aq sa dashuria e tyre për të arrinte deri në fatalitet.

Princesh Qajar ishte e bija e Naser al-Din Shah Qajarit, shkruan "Did you Know" dhe WheeBuzz , përcjell intv.al, i cili ishte sundimtari në vitin 1785. Mbreti Naser al-Din Shah donte të ndryshonte stereotipet e mendimit se gratë ishin të bukura.

Ai nuk besonte se bukuria vinte nga e të qënurit elegante dhe e kuruar.

Naser Al-Din Shah u konsiderua si një nga sunduesit më të fuqishëm i cili sundoi për 47 vjet në Iran, gjithashtu ai mbahet mëndë për kujdesin që tregonte ndaj grave të bukura.

Kjo princeshë dhe simbol i bukurisë është një shembull shumë i mirë që bukuria nuk vjen nga ajo që shohin të gjithë në shikimin e parë./intv.al/

 

Burim: WheeBuzz dhe Did you know

Përshtati: Intv.al

CQQ_bRAWwAAI8kx-1.jpgnews-1471345433-6360.jpgnews-1471345433-1502.jpgshadepersia2-1024x767_1.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0034501552581787
    array(1) { ["section"]=> string(91) "princeshe-qajar-simboli-i-bukurise-13-meshkuj-vrane-veten-vetem-se-ajo-i-refuzoi-foto-52576" }