INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Njihuni me raketën supersonike të Rusisë, godet çdo cep të botës në pak minuta [VIDEO]

Publikuar më: 08:21 17-05-2018

Rusia është e vendosur të tregojë forcën e saj.

Duke nisur nga viti 2020 Rusia do të ketë gati armën supersonike e cila mund të godasë çdo cep të botës.

Një armë shumë moderne të cilën SHBA e ka të pamundur ta godasë.

Rusia tashmë e ka testuar armën e quajtur Avangard në vitin 2016.

Dhe jo vetëm një herë.

Një lajm i tillë për një armë supersonike vjen vetëm pak kohë pasi vetë presidenti i Rusisë Vladimir Putin u shpreh se vendi i tij ishte gati për një arsenal armësh hipersonike.

Pritet që armë e re supersonike të kryejë edhe një tjetër test gjatë kësaj vere.

Raketa Avangard lëshohet si një meteroit me një shpejtësi marramendëse.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010159015655518
    array(1) { ["section"]=> string(89) "njihuni-me-raketen-supersonike-te-rusise-godet-cdo-cep-te-botes-ne-pak-minuta-video-58609" }