INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një letër nga Kryeministri! Rama ju shkruan dibranëve për... [FOTO]

Një letër nga Kryeministri! Rama ju shkruan dibranëve për... [FOTO]

Publikuar më: 14:42 15-06-2018

Nuk ndodh shpesh që një kryeministër t’ju drejtojë një letër publike një komuniteti apo zone të caktuar. Por sot Edi Rama ka surprizuar të gjithë përmes një letre drejtuar qytetarëve dibranë. Edhe pse teknologjia ka ecur Edi Rama letrën e ka shkruar me dorë, e në fund nuk i shpëton tundimit të përdorimit te emoit të buzëqeshjes dhe publikimit të saj në facebook. Ja çfarë ju shkruan Kryeministri dibranëve.

Edi Rama:
“Çdo dibran që me ka telendisur në facebook, me sharje e tallje për rrugën e Arbërit i ka hallall të gjitha po erdhi të dielën në peshkopi dhe klos për fillimin e punimeve të pritura 100 vjet. Fjalët mbrapsht kush nuk çon të paktën një buzëqeshje në facebook në pamundësi për të ardhur”.
Kjo letër ka shërbyer për kryeministrin për të lajmëruar dhe ditën e fillimit të punimeve në Rrugën e Arbrit, një projekt i përfolur prej shumë vitesh.

 

rama_leter_dibraneve.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00341796875
    array(1) { ["section"]=> string(9) "nje-61854" }