INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Në klipin e Ermal Metës, ‘Non mi avete fatto niente’ flitet shqip [FOTO]

Në klipin e Ermal Metës, ‘Non mi avete fatto niente’ flitet shqip [FOTO]

Publikuar më: 10:17 12-02-2018

Kantautori shqiptar Ermal Meta në bashkëpunim me artistin Italian Fabrizio Moro triumfuan në Sanremo 2018.

Me këngën ‘Non mi avete fatto niente’ ne të gjithë u ndiem krenarë që një artist shqiptar arriti të triumfoi në festivalin e muzikës italiane.

Në këngën që i kushtohet vuajtjeve nga luftrat, sulmet terroriste dhe emigrimi flitet edhe shqip.

Në videklipin e realizuar nga këngëtarët janë të pranishme shumë gjuhë të botës e nuk mund të mungonte edhe gjuha shqipe.

Kënga e cila rrëmbeu zemrat e shumë dëgjuesve ka jo vetëm një melodi të bukur por edhe një tekst shumë prekës dhe inkurajues.

Fjalitë e mëposhtme janë të shkruara shqip në klipin e dy artisëve:

‘Në Londër bie shi gjithmonë por sot s’të bën keq’
‘Nuk keni pasur asgjë’
‘Lumturia fluturonte’

3.PNG

 

2.PNG

1.PNG

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.00081491470336914
  array(1) { ["section"]=> string(73) "ne-klipin-e-ermal-metes-non-mi-avete-fatto-niente-flitet-shqip-foto-50060" }