INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
Ndërron jetë aktori i Tinky Winky në serialin për fëmijë “Teletubbies” [VIDEO/FOTO]

Ndërron jetë aktori i Tinky Winky në serialin për fëmijë “Teletubbies” [VIDEO/FOTO]

Publikuar më: 16:01 23-01-2018

Të gjithë e mbajmë mend seritë komike të "Teletubbies" filmit vizatimorë që ka argëtuar fëmijët për breza me radhë.

Mediat e huaja kanë dhënë sot lajmin e hidhur që aktori Simon Shelton Barnes, të cilin në “Teletubbies”, e kemi njohur si Tinky Winky është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur.

Babai i tre fëmijëve, Simon Shelton Barnes, ishte një balerin dhe një koreograf i shkëlqyer, para se të merrte rolin në serial.

Tinky Winky është dalluar nga rolet e tjera sepse pas vetes gjithmonë merrte një çantë ngjyrë rozë.

Për aktorin e talentuar kanë shprehur keqardhjen e tyre mijëra fansa në të gjithë botën.

 

2333.png233-2.jpg1.jpg

 

>

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00414299964905
    array(1) { ["section"]=> string(85) "nderron-jete-aktori-i-tinky-winky-ne-serialin-per-femije-teletubbies-video-foto-48335" }