INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo video e fortë ju ndërgjegjëson për ngrohjen globale

Kjo video e fortë ju ndërgjegjëson për ngrohjen globale

Publikuar më: 11:38 10-07-2018

Shkencëtarët e Universitetit të New York kane kapur në kamera një moment mjaft ndërgjegjësues në lidhje me ngrohjen globale. Ky moment ka të bëjë me shkëputjen e një Iceberg-u gjigand me madhësinë e Manhatan nga fjordet e Groenlandës.

Levizja e nivelit të detit në atë moment kur Iceberg-u shkëputet është i tmerrshëm dhe mjaft ndërgjegjësues. Njeriu duhet të veprojë shpejt sepse ngrohja globale mund të rrezikojë vetë ekzistancën tonë si specie në të ardhmen.

Article Logic
Execution time: 0.0012490749359131
array(1) { ["section"]=> string(45) "ndergjegjesim-per-ngrohjen-globale-vide-64463" }