INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Mund t’ju duket çudi, por meshkujt janë të “fiksuar” pas këtyre femrave, zbulojeni përse!

Mund t’ju duket çudi, por meshkujt janë të “fiksuar” pas këtyre femrave, zbulojeni përse!

Publikuar më: 08:34 12-03-2018

Jo gjithmonë ka të bëjë me bukurinë!

Kur vjen puna për në shtrat, meshkujt bëhën pak fare “të verbër”. Sipas një studimi britanik, meshkujt preferojnë femrat më të shkurtra dhe nuk bëhet fjalë për shijet estetike.

Ato ndoshta nuk janë më të bukurat, por janë më të dashurat për meshkujt. Një eksperiment i realizuar me 10 mijë çifte anglezë, ka konfirmuar teorinë. Nga pikëpamja e meshkujve, shtati i shkurtër i femrave përfaqëson për ta një dashuri perfekte.

Pëlqimi është i lidhur edhe me kiminë, te gratë e shkurtra dominon estrogjeni, hormone që gjenden më pak te femrat e gjata.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0014050006866455
    array(1) { ["section"]=> string(90) "mund-t-ju-duket-cudi-por-meshkujt-jane-te-fiksuar-pas-ketyre-femrave-zbulojeni-perse-52618" }