INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Microsoft sjell një tablet që do ta pëlqeni

Microsoft sjell një tablet që do ta pëlqeni

Publikuar më: 10:11 10-07-2018

Apple ka vite që dominon tregun e tablet me iPad. Rivalë si Samsung janë përpjekur që ta rivalizojnë, por ama nuk ia kanë arritur qëllimit. Sot për të rivalizuar dominuesin aktual mendon Microsoft. Tablet-ët e tyre Surface kanë qënë në treg që prej vitit 2018, por ky koncept i tanishëm duket mjaft i ndryshëm nga çfarë kemi parë nga ata deri tani.

Microsoft ka konfirmuar që në gusht Surface Go do të jetë i disponueshëm. Ky tablet duket një rival direkt për iPad dhe madje dhe iPad. Pajisja në fjalë do të jetë e pajisur me një Pen dhe madje do të ketë suport për tastjerë dhe mouse.

Microsoft madje ka gjetur në një farë mënyre dhe që të shesi këtë produkt, i cili do të ketë 4GB RAM dhe 64GB ROM për vetëm 399$. Më në fund do të kemi sërish konkurencë në fushën e tablets.

Më shumë në këtë kategori: « Snapchat ka gati një update që ...
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0034828186035156
    array(1) { ["section"]=> string(49) "microsoft-sjell-nje-tablet-qe-do-ta-pelqeni-64454" }