INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Make up-i i 2019-ës vjen ndryshe nga viti që lam pas, kjo gjë do t'i gëzojë jashtë mase burrat…[FOTO]

Make up-i i 2019-ës vjen ndryshe nga viti që lam pas, kjo gjë do t'i gëzojë jashtë mase burrat…[FOTO]

Publikuar më: 16:04 05-01-2019

Grimi është pjesë e rutinës së përditshme të shumë vajzave dhe grave, por ndonjëherë e teprojnë duke bërë një make-up të rënduar.

Edhe pse shpesh veprojnë po në të njëjtën mënyrë, duke vendosur shumë grim, e vërteta është se shumica e burrave nuk e durojnë dot grimin e rënduar në fytyrën e partneres. Njollat që lë kremi pudër, pak buzëkuq në këmishë apo thjesht “mungesa e natyralitet” shpesh herë i acaron.

Gjithsesi, këtë vit teknikat e make up-it kanë ndryshuar dhe çfarë vihet re është tendenca e një grimi minimalist, sipas ‘Anabel’.

1. Rouge në vend të konturimit!

11111111.jpg

2. Grimohuni për tu dukur pa make up!

22222222.jpg

3. Harrojeni theksimin e buzëve!

333333333.jpg

4. Ndriçimin e theksuar gjithashtu!

44444444444.jpg

5. Paletat e syve këtë vit janë mat!

5555555555.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079250335693359
    array(1) { ["section"]=> string(104) "make-up-i-i-2019-es-vjen-ndryshe-nga-viti-qe-lam-pas-kjo-gje-do-t-i-gezoje-jashte-mase-burrat-foto-83511" }