INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Le të udhëtojmë në vitet 60' nëpërmjet ‘makinës së kohës’ me Armina Mevlanin

Le të udhëtojmë në vitet 60' nëpërmjet ‘makinës së kohës’ me Armina Mevlanin

Publikuar më: 12:40 09-05-2018

Armina Mevlani është një ndër blogeret më të famshme në Shqipëri, por edhe jashtë saj. Stili i saj i pagabueshëm, definitivisht po shndërrohet në një frymëzim për shumë vajza të reja. Sidoqoftë, kur flasim për Arminën, nuk nënkuptojmë vetëm stilin, por edhe histori në vetvete.


Armina gjithmonë ka qenë e ‘etur’ për të mësuar më shumë rreth ikonave të modës së viteve 50’ dhe 60’. Filmat e vjetër klasikë e kanë inspiruar gjithmonë atë për të marr ngacmimin që i duhej për modën.
Muzika rock, ikonat e modës si Marilyn Monroe, Audrey Hepburn dhe filmat klasikë gjithmonë e kanë frymëzuar atë dhe ajo shpesh e tregon këtë frymëzim në stilin e saj apo dhë në fotot që realizon.
Së fundmi ajo ka publikuar disa foto nga seti fotografik titulluar “The Time Machine” në blogun e saj “Rebel Heart”. Armina për të realizuar këto foto është frymëzuar nga vitet 60’.

“Gjithmonë kam ëndërruar një makinë kohe, e cila të më jepte mundësinë të udhëtoja në kohë, të shihja vitet e mëparshme, modën, mënyrën se si visheshin apo çfarë mënyre jetese kishin njerëzit. Në pamundësi të kësaj makine, më pëlqen të eksperimentoj me veshjet e mia, me shërbimet fotografike dhe të udhëtoj sa më shumë, për të përthithur pak nga çdo vend ku shkoj”, kështu e ka përshkruar Armina këtë set fotografik realizuar nga fotografi Eugenio Qose.


Duke marrë disa doza frymëzimi nga vitet 60’ ajo ka krijuar 3 stile: Lady Style, Babydoll dhe Rebele. Kështu që le të udhëtojmë në vitet 60’ me ‘makinën e kohës’ nëpërmjet blogeres Armina Mevlani.

Hidhini një sy fotove të saj shumë ‘vintage’

 

DSC2714.jpeg

DSC2896.jpeg

DSC3023.jpeg

DSC3172.jpeg

DSC3182.jpeg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0035769939422607
    array(1) { ["section"]=> string(79) "le-te-udhetojme-ne-vitet-60-nepermjet-makines-se-kohes-me-armina-mevlanin-57796" }