INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Kujdes me rrjetet sociale! Ja cilat janë dy gjërat që duhet t'i eleminoni menjëherë nga profilet tuaja...

Kujdes me rrjetet sociale! Ja cilat janë dy gjërat që duhet t'i eleminoni menjëherë nga profilet tuaja...

Publikuar më: 06:49 12-06-2018

Jeta jonë sot është thuajse e paimagjinueshme pa rrjete sociale. Ato na ndihmojnë që të jemi në kontakt me familjarë dhe miq, të gjejmë punë të re, apo edhe partnerin e jetës.

Megjithatë, publikimi i disa informatave që në pamje të parë duken të padëmshme, mund të ju shkaktojë dëme.

Më mirë mendoni dy herë para se t’i publikoni këto dy gjëra në rrjete sociale.

Datën e plotë të lindjes

Shumë njerëz e kanë shprehi që numrat e datës së lindjes t’i përdorin si fjalëkalime për kartelat e bankës apo platforma të tjera pagese. Kështu vetëm se u ndihmoni hakerëve.

Numrin e telefonit

Asnjëherë mos e publikoni numrin tuaj të telefonit në rrjete sociale, sado që keni menduar se një ditë do të ju kontaktoj dikush i rëndësishëm apo se njerëzit do ta përdorin numrin vetëm nëse u nevojitet. Një gjë e tillë mund t’u sjell probleme.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0024759769439697
    array(1) { ["section"]=> string(107) "kujdes-me-rrjetet-sociale-ja-cilat-jane-dy-gjerat-qe-duhet-t-i-eleminoni-menjehere-nga-profilet-tuaja-61423" }