INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Konsumimi i perimeve pastron mushkëritë e duhanpirësve

Konsumimi i perimeve pastron mushkëritë e duhanpirësve

Publikuar më: 13:30 30-12-2017

Studiuesit amerikanë japin një lajm të mirë për të gjithë duhanpirësit. Konsumatorët e cigareve tashmë mund t’i pastrojnë mushkëritë nga tymi vetëm duke konsumuar dy produkteve. Studimi i kryer nga Maryland në Shtetet e Bashkuara tregon se personat që konsumojnë dy domate dhe një mollë në ditë janë në gjendje më të mirë shëndetësore se ata që nuk i preferojnë aspak ose hanë pak. Këto efekte në organizëm i japin vetëm perimet e freskëta, nuk përfshihen aspak alternativat e konservuara. Studimi ka nisur nga viti 2002 ku 650 ish-duhanpirës bënë teste për të parë gjendjen e mushkërive. Gjatë këtyre viteve pjesëmarrësve iu është kërkuar të konsumojnë domate dhe mollë, gjë që ka ndikuar në pastrimin e mushkërive.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028700828552246
    array(1) { ["section"]=> string(60) "konsumimi-i-perimeve-pastron-mushkerite-e-duhanpiresve-46309" }