INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Jeni fans i Beatles, del në ankand kitara e parë e Harrison [FOTO]

Jeni fans i Beatles, del në ankand kitara e parë e Harrison [FOTO]

Publikuar më: 15:16 08-05-2018

Për të gjithë fansat e Beatles ka një lajm të mirë.

Del në ankand kitara e parë elektrike e pjesëtarit të grupit George Harrison.

Kitara mund të shitet për një shumë deri në 250 milionë euro.

Bëhet fjalë për një kitarë gjermane që Harrison e përdori në hapat e tij të parë. Ishin pikërisht John Lenonon dhe Harrison të parët që nisën të parët të përdorin kitaren elektrike duke patur madje të njëjtat modele.

Në vitin 1965 Harrison vendosi ta japë kitaren e tij në një konkurs muzikor. Deri në 2017 pronar i kitares ishte kitaristi Dostal. Dhe pas vdekjes së tij bashkëshortja ia dorëzoi shtëpisë së ankadeve.

2.PNG

3.PNG

1.PNG

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0029680728912354
    array(1) { ["section"]=> string(69) "jeni-fans-i-beatles-del-ne-ankand-kitara-e-pare-e-harrison-foto-57684" }