Parlamenti si ring boksi, sherr si ky nuk keni parë ndonjëherë [VIDEO]

Jan 12, 2017

Parlamenti turk edhe njëherë është shndërruar në arenë të boksit. Me rastin e votimit të amendamenteve për ndryshime kushtetuese opozita dhe pozita nuk janë pajtuar për pikën e pestë, e cila gjë ka bërë që edhe kacafyten mes veti deputetët. Si pasojë e kësaj rrahje, mediat turke raportojnë se ndihmësit të shefit të grupit parlamentar të partisë së Recep Tayyip Erdogan, Fatih Sahinit i janë thyer hundët.

Gjithashtu edhe disa deputetë kanë pësuar lëndime të lehta trupore ndërsa përleshja është ndal fal intervenimit të sigurimit të kuvendit të Turqisë.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll