INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Gripi i merr jetën një të moshuare! Dhjetra të tjerë në gjendje të rëndë

Gripi i merr jetën një të moshuare! Dhjetra të tjerë në gjendje të rëndë

Publikuar më: 12:18 08-02-2019

Brenda një jave janë konfirmuar 4 vdekje në spitalin universitar Shefqet Ndroqi për shkak të virusit AH1N1. Viktima e fundit ka qenë një grua 75 vjeçare nga Lushnja.

Gruaja ka humbur jetën ditën e djeshme në spitalin Shefqet Ndroqi dhe lajmi u konfirmua sot.
E moshuara mësohet se ka ardhur në gjendje të rëndë nga spitali i Lushnjës, dhe ka qëndruar 8 orë në reaminacionin e spitalit Shefqet Ndroqi.
Aktualisht tek senatoriumi ndodhen dhe 10 pacientë të tjerë me virusin AH1N1 në reanimacion, ndërsa 3 janë dhe më rëndë, pasi janë të intubuar në spital.

Mjekët kanë paralajmëruar vazhdimisht se vendi është në situatë gripale sezonale, por kjo nuk përjashton edhe përhapjen e gripit të derrit përmes rrugëve të frymës dhe këshillojnë vazhdimisht vaksinimin, sidomos për disa grup mosha si fëmijët, të moshuarit, gratë shtatzëna dhe të sëmurët kronikë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0083341598510742
    array(1) { ["section"]=> string(85) "gripi-i-merr-jeten-e-nje-te-moshuare-dhjetra-te-tjere-ne-gjendje-te-rende-video-86460" }