INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Google Map sjell update e ri që do na e bëjë me të lehtë kërkimin, ja për çfarë bëhet fjalë [FOTO]

Google Map sjell update e ri që do na e bëjë me të lehtë kërkimin, ja për çfarë bëhet fjalë [FOTO]

Publikuar më: 16:26 19-11-2017

A keni përfunduar ndonjëherë në një lagje të re dhe të panjohur, duke kërkuar në mënyrë të dëshpëruar për bar-in më të afërt?

Nëse është kështu, përditësimi më i fundit i Google Maps mund të jetë ajo që ju keni kërkuar.

Gjiganti i teknologjisë ka përditësuar skemën e ngjyrave të hartës dhe ka shtuar ikona të reja për t'i ndihmuar përdoruesit të identifikojnë me shpejtësi pikat e ndryshme të interesit.

Vendet si një kafene, kishë, muze, kopsht zoologjik ose spital do të kenë një ngjyrë dhe ikonë të caktuar për ta bërë më të lehtë për përdoruesit të gjejnë atë që po kërkojnë.

Për shembull, nëse po kërkoni një dyqan kafeje në një lagje të re, mund të hapni Google Maps dhe të kërkoni ikonën më të afërt portokalli - kodin e ngjyrave për vendet e ushqimit dhe pijeve.

Përditësimet e reja do të vendosen për disa javë në të gjitha produktet e Google që përfshijnë Google Maps.

Google Maps gjithashtu ka përditësuar drejtimin, navigimin, tranzitin dhe eksplorimin e hartave për të nxjerrë në pah më mirë informacionin më të përshtatshëm për secilën përvojë - siç janë stacionet e gazit për navigacion dhe stacionet e trenave për tranzit.

Google bëri një fletë mashtrimi të ngjyrave të reja dhe ikonave për t'i ndihmuar përdoruesit të njihen me pamjen e re.

Produktet e Google të përfshira në funksion të ri përfshijnë Google Assistant, Google Search, Google Earth dhe Android Auto.

Me kalimin e kohës, stili i ri do të shfaqet gjithashtu në aplikacionet, faqet e internetit dhe përvojat e ofruara nga kompanitë që përdorin gjithashtu API-të e Google Maps.

4674902500000578-5093989-Google_Maps_has_also_updated_the_driving_navigation_transit_and_-m-31_1510958235181.jpg

4674493000000578-5093989-The_new_Google_icons_will_help_people_looking_for_places_of_wors-a-4_1510950559801.jpg

4674492000000578-5093989-Google_has_updated_its_map_color_scheme_and_added_new_icons_to_h-a-6_1510950559819.jpg

4674492000000578-5093989-Google_has_updated_its_map_color_scheme_and_added_new_icons_to_h-a-6_1510950559819_1.jpg

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.003756046295166
    array(1) { ["section"]=> string(101) "google-map-sjell-update-e-ri-qe-do-na-e-beje-me-te-lehte-kerkimin-ja-per-cfare-behet-fjale-foto-42393" }